KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9377069
*
nr 937 7069
Louis Sparre
(1863-1964), Sverige
Etsning, Louis Sparre (1863-1964), 1927, Stockholm från Kastellholmen, motivet: 14x19
Louis Sparre, svensk målare född 1863, död 1964.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 januari 2015
kl 18:59:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/1 21:24:10
1
200 kr
23/1 09:51:27
2
150 kr
23/1 09:51:27
1
200 kr (Budbetjänt)
26/1 16:58:49
2
250 kr
26/1 17:47:37
3
450 kr
26/1 18:36:36
4
350 kr
26/1 18:36:36
3
400 kr (Budbetjänt)
26/1 18:44:28
1
500 kr
26/1 18:46:16
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
26 jan
Stockholmsmotiv
Till denna auktion har vi samlat konst - oljemålningar och grafik - med motiv från Stockholm; vaxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv.
Läs mer om Stockholmsmotiv
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik louis sparre svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:47
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:17
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:19
*
Louis Sparre
Louis Sparre, svensk målare född 1863, död 1964.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholmsmotiv
nr 937 7069
Louis Sparre
(1863-1964), Sverige
Etsning, Louis Sparre (1863-1964), 1927, Stockholm från Kastellholmen, motivet: 14x19
Louis Sparre, svensk målare född 1863, död 1964.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/1 21:24:10 | 1 | 200 kr |
23/1 09:51:27 | 2 | 150 kr |
23/1 09:51:27 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
26/1 16:58:49 | 2 | 250 kr |
26/1 17:47:37 | 3 | 450 kr |
26/1 18:36:36 | 4 | 350 kr |
26/1 18:36:36 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
26/1 18:44:28 | 1 | 500 kr |
26/1 18:46:16 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
26 jan
Stockholmsmotiv
Till denna auktion har vi samlat konst - oljemÃ¥lningar och grafik - med motiv frÃ¥n Stockholm; vaxholmsbÃ¥tar, södermotiv och bubblande cityliv.Läs mer om Stockholmsmotiv
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik louis sparre svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:47 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:17 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:19